| Technical Information | |
|---|---|
| Display Type Supported | LCD |
| Display Size Supported | 21.5" |
| Device Supported | Monitor |
| Widescreen | Yes |
| Anti-glare | Yes |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Durability | Scratch Resistant |
| Height | 0.75" |
| Width | 0.75" |
| Weight (Approximate) | 5.12 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | South Korea |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |