| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Computers Supported | 32 |
| IP Rating | IP52 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| DVI | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature | 32°F (0°C) |
| Maximum Operating Temperature | 122°F (50°C) |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 100-240V |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | United States |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |