Vertiv LRA185KMM8D-G01 Ethernet Switch
LRA185KMM8D-G01
| Technical Information | |
|---|---|
| KVM Switch | Yes |
| Number of Computers Supported | 8 |
| Device Type | LCD Rack Console |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 18.5" |
| Display Screen Type | LED |
| Screen Mode | UXGA |
| Screen Resolution | 1600 x 1200 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard | Yes |
| Pointing Device Type | TouchPad |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| PS/2 Port | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Power Consumption | 20 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rack Height | 1U |
| Height | 1.8" |
| Width | 21" |
| Depth | 19" |
| Weight (Approximate) | 23 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | PC |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |