| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 GB |
| Video | |
|---|---|
| Scan Format | 2160p |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Number of USB 3.0 Ports | 4 |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.6" |
| Width | 5.1" |
| Depth | 5.1" |
| Weight (Approximate) | 2.87 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | China |
| TAA Compliant | Yes |