| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Output Voltage | 12 V DC |
| Maximum Output Current | 1 A |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Input Ports | 1 x 10/100/1000Base-T |
| Output Ports | 1 x 10/100/1000Base-T |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.1" |
| Width | 2.2" |
| Depth | 3.9" |
| Weight (Approximate) | 5.01 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
|
| Certifications & Standards |
Immunity:
|
| NDAA Compliant | Yes |