| Product Information | |
|---|---|
| Style | Holster |
| Accessibility | Bottom Loading |
| Carrying Options |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Gray |
| Product Material | Polyester |
| Height | 6" |
| Width | 1" |
| Depth | 3" |
| Weight (Approximate) | 2.40 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Compatibility |
PAX - A920 |
| Brand Compatibility | PAX |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |