| Product Information | |
|---|---|
| Style | Holster |
| Accessibility | Top Loading |
| Carrying Options |
|
| Closure Type | Magnetic |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color |
|
| Durability | Bacterial Resistant |
| Height | 5.5" |
| Width | 1" |
| Depth | 3" |
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Handheld Terminal |
| Compatibility | Zebra - TC51, TC56 , TC52-HC |
| Brand Compatibility | Zebra |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |