| Product Information | |
|---|---|
| Carrying Options |
|
| Adjustable Strap | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Exterior Material | Ballistic Nylon |
| Durability | Drop Resistant |
| Height | 2" |
| Width | 3.8" |
| Depth | 8" |
| Weight (Approximate) | 2.40 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Handheld Terminal |
| Compatibility | Zebra - MC3200, MC3000 Series (MC30XX, MC31XX, MC32xx, MC32NO) |
| Brand Compatibility | Zebra |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |