| Technical Information | |
|---|---|
| Print Technology | Inkjet |
| Print Color | Yellow |
| Typical Print Yield | Yellow |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 4.1" |
| Width | 1.1" |
| Depth | 6" |
| Weight (Approximate) | 2 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatible to OEM Part Number |
|
| Compatibility |
|
| Country of Origin | United States |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |