| Technical Information | |
|---|---|
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Typical Print Yield | 1500 Pages |
| MICR | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 9" |
| Width | 5" |
| Depth | 14" |
| Weight (Approximate) | 2 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatible to OEM Part Number | CF283A |
| Compatibility |
Troy HP Printers:
|