| Technical Information | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| Maximum Adjustable Stand Height | 17.50" |
| Maximum Load Capacity | 29 lb |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Shape | Rectangular |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 17.50" |
| Width | 23.60" |
| Depth | 24.20" |
| Weight (Approximate) | 44.91 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |