Tripp-Lite U444-06N-VUB-C Accessories
U444-06N-VUB-C
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Device Supported |
|
| Cable Length | 6" |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB Type C |
| Total Number of USB Ports | 3 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| VGA | Yes |
| Thunderbolt | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Supply Wattage | 60 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 0.57" |
| Width | 3.10" |
| Depth | 1.60" |
| Weight (Approximate) | 1.44 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | Vietnam |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |