Tripp-Lite U436-06N-2P5 Accessories
U436-06N-2P5
| Technical Information | |
|---|---|
| Features | Plug and Play |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB 3.2 (Gen 1) Type C |
| Total Number of Ports | 1 |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Maximum Data Transfer Rate | 2.50 Gbit/s |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Form Factor | Portable |
| Height | 2.1" |
| Width | 0.8" |
| Depth | 0.3" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | Vietnam |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |