| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 12 V DC |
| Output Voltage |
|
| Maximum Output Power | 45 W |
| Maximum Output Current | 3 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | Vietnam |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |