Tripp-Lite SUINT1500LCD2U Accessories
SUINT1500LCD2U
| Technical Information | |
|---|---|
| Receptacle Type | IEC 60320 C13 |
| Receptacle Detail | 6 x IEC 60320 C13 |
| Power Description | |
|---|---|
| Load Capacity (VA) | 1500 VA |
| Load Capacity (Watt) | 1350 W |
| Input Voltage |
|
| Output Voltage |
|
| Battery Information | |
|---|---|
| Backup/Run Time (Full Load) | 4.50 Minute |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 3.5" |
| Width | 17.2" |
| Depth | 19.5" |
| Rack Height | 2U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Weight (Approximate) | 44.88 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | Philippines |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |