Tripp-Lite SRWX12USNEMA Accessories
SRWX12USNEMA
| Technical Information | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black Powder Coat |
| Product Material | Steel |
| Maximum Weight Capacity | 200 lb |
| Static/Stationary Weight Capacity | 200 lb |
| Height | 25.1" |
| Width | 23.6" |
| Depth | 26.4" |
| Weight (Approximate) | 81.20 lb |
| Rack Height | 12U |
| Rack Width | 19" |
| Rack Depth | 20.50" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |