Tripp-Lite SRW6UDP Accessories
SRW6UDP
| Technical Information | |
|---|---|
| Application/Usage | Server |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Maximum Weight Capacity | 200 lb |
| Static/Stationary Weight Capacity | 90.70 lb |
| Height | 14.6" |
| Width | 23.6" |
| Depth | 21.7" |
| Weight (Approximate) | 45.19 lb |
| Rack Height | 6U |
| Rack Width | 19" |
| Rack Depth | 20.50" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |