| Technical Information | |
|---|---|
| PDU Type | Basic |
| Plug/Connector Type |
|
| Receptacle Type |
|
| Receptacle Detail |
|
| Protection Type | Overload Protection |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 250 V AC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mount Type |
|
| Rack Height | 1U |
| Height | 1.8" |
| Width | 19" |
| Depth | 4.3" |
| Weight (Approximate) | 3.20 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |