| Technical Information | |
|---|---|
| Plug/Connector Type | NEMA L5-30P |
| Receptacle Type | NEMA 5-15/20R |
| Receptacle Detail | 24 x NEMA 5-15/20R |
| Protection Type |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC |
| Output Voltage | 120 V AC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mounting Orientation | Vertical |
| Mount Type |
|
| Height | 63.8" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 3.8" |
| Weight (Approximate) | 8 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |