| Technical Information | |
|---|---|
| PDU Type | Monitored |
| Phase | Three Phase |
| Plug/Connector Type | NEMA L21-30P |
| Receptacle Type |
|
| Receptacle Detail |
|
| Protection Type | Overload Protection |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage |
|
| Power Rating (Watt) | 8600 W |
| Input Current | 24 A |
| Management | |
|---|---|
| Management |
Protocols:
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mounting Orientation | Vertical |
| Mount Type | Rack-mountable |
| Rack Height | 0U |
| Height | 70" |
| Width | 2.2" |
| Depth | 2.5" |
| Weight (Approximate) | 13.50 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |