Tripp-Lite P582-010-HD-V2A Accessories
P582-010-HD-V2A
| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Type | DisplayPort/HDMI |
| Cable Length | 10 ft |
| Connector Type on First End | HDMI 2.0 Digital Audio/Video - Male |
| Connector on First End Details | 1 x HDMI 2.0 Digital Audio/Video - Male |
| Connector Type on Second End | DisplayPort 1.2a Digital Audio/Video - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x DisplayPort 1.2a Digital Audio/Video - Male |
| Connector Plating | Gold |
| Contact Plating | Gold |
| Device Supported |
|
| Supported Resolution | 3840 x 2160 |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Shipping Height | 0.50" |
| Shipping Width | 6.20" |
| Shipping Weight (Approximate) | 6.40 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |