Tripp-Lite P136-06N-HDV-4K Accessories
P136-06N-HDV-4K
| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Type | DVI/DisplayPort/HDMI/VGA |
| Cable Length | 6" |
| Connector Type on First End | DisplayPort 1.2 Digital Audio/Video - Male |
| Connector on First End Details | 1 x DisplayPort 1.2 Digital Audio/Video - Male |
| Connector Type on Second End |
|
| Connector on Second End Details |
|
| Device Supported |
|
| Supported Resolution | 3840 x 2160 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Shipping Height | 3.94" |
| Shipping Width | 5.51" |
| Shipping Weight (Approximate) | 2.56 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | Vietnam |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
| Additional Warranty Information |
3 year limited warranty |