Tripp-Lite N785-P01-SFP Accessories
N785-P01-SFP
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Ports | 1 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported |
|
| Fiber Mode Supported | Single-mode |
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 1 |
| Expansion Slot Type | SFP (mini-GBIC) |
| Number of SFP Slots | 1 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Technology |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1" |
| Width | 3.7" |
| Depth | 2.8" |
| Weight (Approximate) | 7.04 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |