| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Ports | 4 |
| Number of RJ-11 Ports | 4 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Compatible Rack Width | 19" |
| Height | 1.8" |
| Width | 19" |
| Depth | 13" |
| Weight (Approximate) | 4.40 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |