Tripp-Lite N28H-01M-AQ Accessories
N28H-01M-AQ
| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Type | Fiber Optic |
| Fiber Optic Mode | Multi-mode |
| Fiber Optic Cable Core/Cladding Specification | 50/125 µm |
| Cable Length | 3.30 ft |
| Connector Type on First End | QSFP28 Network - Male |
| Connector on First End Details | 1 x QSFP28 Network - Male |
| Connector Type on Second End | QSFP28 Network - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x QSFP28 Network - Male |
| Device Supported |
|
| Data Transfer Rate | 100 Gbit/s |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Green |
| Product Color | Aqua |
| Shipping Height | 12" |
| Shipping Width | 9.10" |
| Shipping Weight (Approximate) | 3.17 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |