| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Ports | 24 |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 24 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Compatible Rack Width | 19" |
| Height | 1.7" |
| Width | 18.9" |
| Depth | 4.4" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |