| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Rack |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 7" |
| Width | 19" |
| Depth | 6" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
19" EIA compliant patch panels |
| Certifications & Standards |
EIA |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |