Tripp-Lite DMCS3770L Accessories
DMCS3770L
| Technical Information | |
|---|---|
| Total Number of Shelves | 1 |
| Maximum Adjustable Stand Height | 67.50" |
| Maximum Screen Size Supported | 70" |
| Maximum Load Capacity | 88 lb |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mounting Pattern |
|
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Product Material |
|
| Form Factor | Floor Stand |
| Height | 67.50" |
| Width | 27.60" |
| Depth | 27.60" |
| Weight (Approximate) | 35.50 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |