| Product Information | |
|---|---|
| Handle Type | Reversible |
| Number of Devices Supported | 36 |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC (Alternating Current) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material |
|
| Height | 42.30" |
| Width | 27.97" |
| Depth | 26.04" |
| Weight (Approximate) | 110.23 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |
| Additional Warranty Information |
2 year limited warranty |