| Product Information | |
|---|---|
| Handle Type | Push/Pull |
| Number of Devices Supported | 32 |
| Number of Casters | 4 |
| Caster Size | 4" |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC |
| Power Source | AC (Alternating Current) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 42.30" |
| Width | 34.80" |
| Depth | 21.60" |
| Weight (Approximate) | 130.67 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |