| Technical Information | |
|---|---|
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Form Factor |
|
| Height | 14.57" |
| Width | 23.62" |
| Depth | 17.72" |
| Weight (Approximate) | 54.70 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |
| Additional Warranty Information |
5 years limited warranties |