| Technical Information | |
|---|---|
| Minimum Frequency | 24 Hz |
| Maximum Frequency | 30 Hz |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Video Resolution | 3840 × 2160 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPort Inputs | 1 |
| Number of DisplayPort Outputs | 2 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1" |
| Width | 3" |
| Depth | 2.4" |
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |