| Technical Information | |
|---|---|
| Mount Type | Wall Mount |
| Features |
Built-in Equalization setting, allowing for adjustment of the video image |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of RJ-45 Ports | 1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Height | 1.8" |
| Width | 1.1" |
| Depth | 0.4" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |