Tripp-Lite B126-002 Accessories
B126-002
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Number of Input Devices Supported | 1 |
| Maximum Operating Distance | 200 ft |
| Video | |
|---|---|
| Graphics Modes | Full HD |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| HDMI In | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Twisted Pair Cable Standard | Category 6 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Transmitter Height | 1" |
| Transmitter Width | 2.50" |
| Transmitter Depth | 3.60" |
| Form Factor |
|
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |