Tripp-Lite B125-101-60 Accessories
B125-101-60
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Number of Input Devices Supported | 1 |
| Number of Output Devices Supported | 1 |
| Maximum Operating Distance | 150 ft |
| Video | |
|---|---|
| Graphics Modes | WUXGA |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1200 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| HDMI In | Yes |
| HDMI Out | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 4 |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Number of HDMI Outputs | 1 |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Twisted Pair Cable Standard | Category 6 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Transmitter Height | 0.75" |
| Transmitter Width | 2.38" |
| Transmitter Depth | 1.75" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
TAA |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |