| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Computers Supported | 16 |
| Daisy Chain Supported | Yes |
| Video | |
|---|---|
| Graphic Mode |
|
| Maximum Video Resolution | 2048 x 1536 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| PS/2 Port | Yes |
| Number of PS/2 Ports | 1 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 9 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 1U |
| Height | 1.8" |
| Width | 16.1" |
| Depth | 6.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |