Tripp-Lite B021-000-19-HD2 Accessories
B021-000-19-HD2
| Technical Information | |
|---|---|
| KVM Switch | No |
| Number of Computers Supported | 1 |
| Device Type | LCD Rack Console |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 19" |
| Display Screen Type | LCD |
| Screen Mode | Full HD |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard | Yes |
| Pointing Device Type | TouchPad |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| DVI | Yes |
| Number of DVI Ports | 1 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Rack Height | 1U |
| Height | 1.7" |
| Width | 18.8" |
| Depth | 27.3" |
| Weight (Approximate) | 27.78 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
|
| Platform Supported |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |