Tripp-Lite B013-HU-4K Accessories
B013-HU-4K
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Number of Computers Supported | 1 |
| Number of Local Users Supported | 1 |
| Maximum Operating Distance | 230 ft |
| Video | |
|---|---|
| Graphic Mode | 4K |
| Maximum Video Resolution | 3840 x 2160 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Number of HDMI Ports | 2 |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| Number of USB Ports | 3 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Range | 100V AC to 240V AC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Transmitter Height | 3.72" |
| Transmitter Width | 3.86" |
| Transmitter Depth | 1.01" |
| Receiver Height | 3.72" |
| Receiver Width | 3.86" |
| Receiver Depth | 1.01" |
| Transmitter Weight (Approximate) | 8.16 oz |
| Receiver Weight (Approximate) | 7.84 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |