| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Computers Supported | 4 |
| Number of Local Users Supported | 1 |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Video Resolution | 4096 x 2160 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Number of USB Ports | 8 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of DisplayPorts | 5 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Range | 100V AC to 240V AC |
| Frequency |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1" |
| Width | 9.6" |
| Depth | 3" |
| Weight (Approximate) | 1.11 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | Vietnam |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |