Tripp-Lite B004-2DUA2-K Accessories
B004-2DUA2-K
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Number of Computers Supported | 2 |
| Number of Local Users Supported | 1 |
| Features | LED Indicator |
| Video | |
|---|---|
| Graphic Mode | WQXGA |
| Maximum Video Resolution | 2560 x 1600 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| USB | Yes |
| USB Standard | USB 2.0 |
| USB 2.0 | Yes |
| DVI | Yes |
| Headphone | Yes |
| Microphone | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Number of USB Ports | 6 |
| Number of DVI Ports | 6 |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature | 32°F (0°C) |
| Maximum Operating Temperature | 122°F (50°C) |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Range | 100-240V |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1.8" |
| Width | 10.3" |
| Depth | 3" |
| Weight (Approximate) | 1.23 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Platform Supported |
|
| Certifications & Standards |
|
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |