TRENDnet TI-S15052 Power Supply
TI-S15052
| Technical Information | |
|---|---|
| Efficiency | 93% |
| Number of Fans | 1 |
| Power Description | |
|---|---|
| Output Voltage | 52 V DC |
| Output Voltage Detail | 52 V DC @ 2.89 A |
| Output Current | 2.89 A |
| Output Power | 150 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | DIN Rail |
| Height | 4.9" |
| Width | 1.6" |
| Depth | 4" |
| Weight (Approximate) | 1.19 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |