| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Fans | 1 |
| Reliability | |
|---|---|
| MTBF | 623377 Hour |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Voltage |
|
| Output Current |
|
| Output Power | 345 W |
| Input Frequency | 47 - 63 Hz |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature | -4°F (-20°C) |
| Maximum Operating Temperature | 158°F (70°C) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor |
|
| Height | 1.8" |
| Width | 6.3" |
| Depth | 6.5" |
| Weight (Approximate) | 1.80 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |