| Technical Information | |
|---|---|
| Memory Size | 1 GB |
| Memory Technology | DDR2 SDRAM |
| Memory Speed | 667 MHz |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Fully Buffered |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Number of Pins | 240-pin |
| Form Factor | DIMM |
| Thickness | 267.7 mil |
| Width | 1.2" |
| Length | 5.3" |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |