| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 1 1/8" |
| Label Length | 3 1/2" |
| Number of Labels per Roll | 130 |
| Core Diameter | 25/32" |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Water Resistant | Yes |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Poly |
| Weight (Approximate) | 6.10 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Seiko SmartLabel Printers:
Dymo LabelWriter Printers:
|
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Mexico |