| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 1 1/10" |
| Label Length | 2 1/64" |
| Number of Labels per Roll | 220 |
| Core Diameter | 25/32" |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Features | Self-adhesive |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Weight (Approximate) | 3.70 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Works with SLP620, SLP650, and SLP650SE 2-inch Direct Thermal Label Printers. |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Mexico |