| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 9/16" |
| Label Length | 3 7/16" |
| Number of Labels per Roll | 130 |
| Core Diameter | 25/32" |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Features | Self-adhesive |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Multicolor |
| Product Color |
|
| Product Material | Paper |
| Weight (Approximate) | 9.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Used with SLP620, SLP650, SLP650SE. |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |