| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 3 1/2" |
| Label Length | 1 1/2" |
| Number of Labels per Roll | 260 |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Weight (Approximate) | 11.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Used with SLP-620, SLP-650, SLP-650SE |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Mexico |