| Technical Information | |
|---|---|
| Storage Capacity | 6 TB |
| Drive Performance | |
|---|---|
| Buffer | 256 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Drive Interface | SATA |
| Drive Interface Standard | SATA/600 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Drive Type | Internal |
| Height | 1" |
| Width | 4" |
| Depth | 5.8" |
| Weight (Approximate) | 1.55 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |