| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Maximum Operating Range | 3.30" |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 6.1" |
| Width | 4.8" |
| Depth | 1.2" |
| Weight (Approximate) | 13 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |