| Technical Information | |
|---|---|
| Identification Method | Mechanical Key |
| Number of Users | 500 |
| Application/Usage | Door |
| Controls/Indicators | |
|---|---|
| Indicators & Controls |
LED Status:
|
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Stainless Steel |
| Height | 4.8" |
| Width | 3" |
| Depth | 1.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|